Według europejskiej Dyrektywy od roku 2021 wszystkie domy budowane w Polsce muszą być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii.
Co to oznacza dla nas?
Oznacza to konieczność budowy budynków niskoenergetycznych, do których zalicza się domy w konstrukcji szkieletowej.
Budynki niskoenergetyczne mają mniejszy wpływ na środowisko niż budynki standardowe, zużywają mniej nieodnawialnej energii pierwotnej i powodują mniejsza emisje gazów cieplarnianych.
Ważne jest żeby nie tylko ograniczać zużycie energii, ale i wykorzystywać wszędzie gdzie to możliwe jej odnawialne źródła.
Energooszczędne domy w konstrukcji szkieletowej to nie tylko korzyści ekonomiczne i ekologiczne – to również większa wygoda ich mieszkańców. Ciepłe powierzchnie wewnętrzne ścian, stropów, podłóg i okien, brak przeciągów gwarantuje bardzo dobra izolacja przegród i szczelność powietrzna obudowy budynku.
PODSTAWOWE WARUNKI ENERGOOSZCZĘDNOŚCI BUDYNKÓW
1. Zwarta i optymalna bryła
2. Optymalne przeszklenie
3. Optymalne ocieplenie
4. Odpowiednio izolowane okna i drzwi
5. Wentylacja i odzysk ciepła (rekuperacja)
6. Pompa ciepła
7. Wsparcie instalacji tradycyjnych rozwiązaniami energooszczędnymi
Budowa domów szkieletowych z zastosowaniem zasad energooszczędności to idealna propozycja dla wszystkich miłośników ekologii oraz osób, które chcą zamieszkać w zdrowym otoczeniu, jest również odpowiedzią na stawiane obecnie wymagania prawne niskoenergetyczności nowo wznoszonych budynków.
Zobacz domy drewnianeDane adresowe
F.P.H.U "ALT-BUD"
Paweł Ziobrowski
Stępina 50
38-125 Stępina
woj. podkarpackie
Kategorie
Copyright © 2022 ALT-BUD Polityka cookies
Realizacja: veeo.pl